Asany redukują stres

Stres od czasu do czasu dotyka każdego. Gorzej, gdy nie możemy się od nie uwolnić przez dłuższy okres. Życie w stresie może być bardzo męczące, ale – co gorsza – jest przede wszystkim powodem wielu chorób. Osoby mało odporne na stres żyją znacznie krócej. Częściej cierpią na przypadłości związane z nadciśnieniem czy zakrzepami naczyń wieńcowych. Jest również bardziej prawdopodobne, że będą miały poważne problemy z układem pokarmowym.

O stresie wiele się mówi i można znaleźć mnóstwo sposobów do walki z nim. Nie wszystkie są skuteczne, a niektóre powodują jeszcze większe szkody. Na pewno nie warto inwestować w zbyt dużą liczbę środków chemicznych – to prosta droga do uzależnienia zwanego lekomanią. Yoga należy do sprawdzonych, naturalnych metod zwalczania stresu. Stawia na kontrolę nad własnym ciałem, uczy umiejętności relaksowania się nawet w trudnych sytuacjach. Yoga często kojarzona jest ze spokojem i medytacją.

W tym potocznym pojmowaniu jest wiele prawdy. Asany mogą skutecznie uspokoić Twoje codzienne lęki i sprawić, że spojrzysz na wiele spraw z innej perspektywy. Poza tym, yoga jest formą aktywności fizycznej. A ta niemal w każdej formie ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Właściwie „działające”, zdrowe ciało to najlepsza metoda na stres. Tutaj zdrowotne koło się zamyka, bo mniej stresu to również zdrowszy organizm.

Innymi słowy, warto zacząć praktykować yogę, by codzienność była mniej nerwowa i znacznie zdrowsza. Nie można zapominać również o przyjemności – życie bez stresu to życie o wiele szczęśliwsze.