Rozrywki naszych czasów

Kiedyś nie było tak dużego wyboru, jak dziś i ludzie nie mieli kina czy telewizji, a także komputerów i seriali oglądanych w Internecie. Dlatego częściej chodzili do filharmonii czy do teatru. Ten ostatni był kiedyś naprawdę ważną rozrywką.

Ludzie chodzili na premiery, a aktorzy i reżyserowie teatralni z niecierpliwością czekali na recenzje krytyków tuż po premierze. Od nich zależało czy spektakl będzie uznany za klapę czy też stanie się wielkim sukcesem i zachęci ludzi do odwiedzania teatru. Dziś tylko w bardzo specjalistycznych kręgach oceny spektakli wyzwalają taki dreszcz emocji.

Zwykli ludzie zazwyczaj tego nie śledzą. Nie oznacza to jednak, że robią dobrze. Bowiem współczesny teatr jest także niezwykle pasjonujący.

Dostosował się on do współczesności i oferuje widzom to, czego chcą. W teatrze pojawia się nowa technologia, niesamowite multimedialne rozwiązania, muzyka miksowana na żywo czy też futurystyczna, technologiczna fotografia. Czasem są tam wymyślne, niesamowite kostiumy, a czasem zwykłe, bardzo proste stroje.

Współczesny teatr jest różnorodny, fascynujący i wart śledzenia.